Wanny wychwytujące, inaczej palety, umieszcza się pod beczkami z cieczami, stwarzającymi zagrożenie dla środowiska.
Palety takie znaleźć można w magazynach z chemikaliami, zakładach produkcyjnych, warsztatach mechanicznych czy gospodarstwach rolnych.
1) Wanny wychwytujące chronią środowisko
Wanny wychwytujące podstawia się pod beczki z trującymi substancjami w trakcie napełniania lub opróżniania tychże pojemników. W ten sposób wanny chronią przed niekontrolowanym przedostaniem się cieczy do środowiska, a tym samym przed jego skażeniem. Dzięki nim ewentualny wyciek niebezpiecznego płynu nie wywoła zagrożenia dla gleby i wód gruntowych.
2) Palety wychwytujące wyprodukowane są z polietylenu
Palety wychwytujące produkuje się z polietylenu; sztucznego, wytrzymałego i niekorodującego tworzywa.
W efekcie wanny odporne są na działanie substancji chemicznych, promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne, czy niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Są lekkie i łatwe w czyszczeniu.
3) Wanny wychwytujące są w stanie udźwignąć duży ciężar
Same w sobie lekkie, wanny wychwytujące są w stanie dźwigać duże ciężary. Dopuszczalne obciążenie palety to aż dwie tony. Obciążenie takie nie będzie miało wpływu na szczelność wanny; nie posiada ona bowiem żadnych spoin czy łączy, przez które mogłyby wycieknąć szkodliwe substancje.
4) Mobilność wanien wychwytujących
Wanny wychwytujące posiadają wyprofilowane dno, dzięki któremu możliwy jest ich szybki transport na wózku widłowym.
Lekka obudowa i ożebrowana konstrukcja umożliwia nie tylko ich bezproblemowy transport, lecz także składowanie.
Wanny wychwytujące nie wymagają szczególnej konserwacji, a ich modułowa konstrukcja pozwala na łączenie ich w duże powierzchnie robocze o dowolnych wymiarach. Wyprofilowana ściana czołowa wanny sprawia, że mniejsze beczki można już napełniać w obrębie palety, co podnosi bezpieczeństwo pracowników, mających styczność z niebezpiecznymi substancjami. Dlatego warto zaopatrzyć swój warsztat lub magazyn w wanny wychwytujące.