• Zbiorniki Szczecin - telefon kontaktowy
  • Jesteśmy na Google+
  • Jesteśmy na Facebook
  • Jesteśmy na Youtube

Podziemne systemy zagospodarowania wody deszczowej

 

Podziemne systemy zagospodarowania wody deszczowej
     

 logo titanaqua

Wybierz system dla siebie

Z wodą spotykamy się pod kilkoma formami – deszczu, śniegu, lodu, pary wodnej i mgły; możemy ją też wykorzystywać na najróżniejsze sposoby.

Ze względu na opłaty za zużycie wody, jak i za usługi kanalizacyjne warto zadbać o to, aby woda nadająca się do wykorzystania nie spływała z naszych dachów prosto do kanalizacji.

  systemy zagospodarowania wody deszczowej zuzycie wody
     

Systemy ogrodowe – Garden Eco i Garden Complex 

Pozwalają na zbieranie i magazynowanie wody deszczowej w celu późniejszego jej wykorzystania do podlewania trawnika w okresie wiosenno-jesiennym. Wodę, przechowywaną w zbiornikach, można też wykorzystywać do innych celów, takich jak: mycie samochodu czy prace porządkowe. System rynnowy i pionowy system spustowy doprowadzają wodę deszczowa, spływającą z dachu, do podziemnego zbiornika. W filtrze zainstalowanym w rurze wznoszącej do zbiornika lub filtrze podziemnym odbywa się proces mechanicznego oczyszczenia z zabrudzeń. Czysta woda magazynowa jest w zbiorniku. W skład oferowanych przez nas systemów wchodzą: zbiornik wyposażony w filtr i przelew, zatapialna samozasysająca pompa jednofazowa wyposażona w automatykę sterującą zamocowaną w zbiorniku, zakończoną poborem z sitkiem oraz niezależną od zbiornika okrągłą skrzynkę ogrodową.

 

system garden complex ii z przelewem do systemu kanalizacyjnego

System GARDEN Complex II z przelewem do systemu kanalizacyjnego

     

Systemy domowo-ogrodowe - House Complex

To również system magazynowania wody deszczowej w celu wykorzystania jej do różnego typu prac wewnątrz pomieszczeń (spłukiwanie WC, pranie, sprzątanie), jak i na zewnątrz budynków (podlewanie trawnika). Niewątpliwą zaletą tego systemu jest to, że wodę można wykorzystywać przez cały rok. System składa się z następujących elementów: zbiornik z pokrywą, filtrem, poborem wody i przelewem oraz centrali sterującej wyposażonej w pompę i akcesoria umożliwiające pobór wody ze zbiornika i jej wprowadzenie do niezależnej instalacji wodociągowej (WC, pralka itp.). W sytuacji, w której brakuje wody deszczowej w zbiorniku, instalacja jest uzupełnienia woda wodociągową. Decydując się na system HOUSE Complex, muszą Państwo pamiętać, że konieczne jest jego zaprojektowanie i wykonanie osobnej instalacji wodociągowej, czego należy dokonać już na etapie projektowania domu.

 

system house complex ii z przelewem do systemu rozsaczajacego

System HOUSE Complex II z przelewem do systemu kanalizacyjnego

     

Centrala sterująca Matrix

To urządzenia, która zadaniem jest zapewnienie dopływu wody do instalacji również w przypadku opróżnienia zbiornika na wodę deszczową. System składa się ze zbiornika, samozasysającej pompy i elektronicznego układu sterującego z czujnikiem ciśnienia i elementami przyłączeniowymi.

Obok systemów magazynowania wody deszczowej wartą uwagi pozycją są oczyszczalnie biologiczne, przeznaczone dla potrzeb naszych gospodarstw domowych.

Parametry:

- wydajność maksymalna 100 l/min,
- maksymalna wysokość podnoszenia 36 m.

  systemy zagospodarowania wody deszczowej centrala sterujaca matrix